Plytelių klijų ženklinimas

 • Plytelių klijų ženklinimas pagal standartą EN 12004, plytelių klijų paskirtis


  C1 - standartiniai cementiniai klijai – normalaus rišimo plytelių klijai, lipnumas po 28 dienų ≥ 0,5 Mpa.

  Kitaip tariant, norint nuplėšti plyteles, priklijuotas tokiais plytelių klijais, būtina taikyti didesnę kaip 50 kg jėgą.

  C2 - pagerintų parametrų plytelių klijai – padidėjęs lipnumas, po 28 dienų ≥  1 Mpa.

  1 MPa reiškia, kad norint nuplėšti plyteles, priklijuotas tokiais plytelių klijais, būtina panaudoti didesnę kaip 100 kg jėgą.
  Tokie klijai naudojami didelių išmatavimų arba sunkių akmens plokščių,plytelių priklijavimui prie sienos arba prie grindų kur bus naudojamos didesnės apkrovos.

  R ** - R yra reaktyviųjų klijų grupė, tai yra, klijų kompozicijos, pagrįstos epoksidinėmis arba poliuretano dervomis, kurios reaguoja su katalizatoriumi. Šioje klijų grupėje nėra nei cemento, nei vandens, turinčių ypatingų padidėjusio sukibimo ir elastingumo savybių.Tokios lipnios kompozicijos yra suskirstytos į atskirą „poliuretano plytelių klijų“ grupę ir dažnai sujungiamos su epoksidiniu poliuretanu.

  F – greitojo rišimo plytelių klijai – lipnumas ≥0,5 N/mm2, dažnai po 6 valandų jau galima vaikščioti.

  ** T - Tiksotropinės savybės, t.y klijai gali laikyti plyteles ant horizontalaus paviršiaus ir neleisti joms nuslysti veikiamoms savo svorio jėgoms. Slysmas iki 0,5 mm 

  ** E - reiškia padiditnta plytelių atvirą laiką, per kurį galima koreguoti plyteles. „E“ ženklu pažymėti plytelių klijai su pratęstu 30–40 min. plytelių koregavimo laiku.

  S1 arba S2 yra klijų elastingumo arba deformuotumo indeksas kietoje būsenoje.
  Deformuotumas yra svarbus bazėms, veikiamoms tiek vibracijos, tiek temperatūros ir drėgmės apkrovose. Aktualu pastatų fasadams, kurie yra veikiami ne tik dėl kraštutinių temperatūrų, bet ir lietaus bei vėjo, taip pat vibracijų.
  Be to, klijuojančios kompozicijos, turinčios didelį elastingumą, reikalingos plytelių klojimui ant deformacinio grindų ir darbui su didelio formato ir didelio svorio plytelėmis.
  Lauko sąlygomis būtina naudoti labai elastingos S2 deformacijos plytelių klijus, kad būtų galima paskirstyti įvairias deformacijas tarp dangos ir pagrindo, taip išvengiant klijų sluoksnio pažeidimų.

  S1 – elastingų klijų parametras, nusakantis, kad paviršius su sustingusiais klijais lieka nepažeistas jam įlinkus 2,5–5 mm.
  S2 - klijai turi didelį elastingumą ir išsaugo ilgą laiką visas klijų savybes. Sukibimas deformacijos metu daugiau kaip 5 mm lieka stabilus.
  Klijai su S2 savybėmis taip pat privalomi atliekant klijavimo darbus baseinuose, dušuose ar pirtyse arba klijuojant didesnio kaip 50x50 cm dydžio plyteles. Taip pat S2 klasės klijai naudojami dangų klijavimui ant stipriai besitraukiančių pagrindų.

  Klijų Kiesel Servolight S1 Super Tec ženklinimo pavyzdys - C2 TE-S1
  Klijų Kiesel Servolight S2 Super Tec ženklinimo pavyzdys - C2 TE-S2  

  Plytelių klijai internetu - elastingi, stipraus sukibimo klijai plytelėms